Nuo 2009 liepos 1 d. prasižengę vairuotojai teisę vairuoti atgaus tik po papildomo mokymo. Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis patvirtino vairuotojų, nuolat pažeidžiančių Kelių eismo taisykles ir už tai nubaustų administracine tvarka, papildomo mokymo laikinosios tvarkos aprašą

Kaip ir numato Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas, nuo šių metų liepos 1 d. nuolat prasižengiantys ir administracine tvarka nubausti vairuotojai teisę vairuoti atgaus tik baigę specialų ne trumpesnį kaip 2 akademinių valandų teorinį mokymo kursą. Taip pat jiems reikės ne trumpiau kaip 1 valandą su atitinkamos kvalifikacijos psichologu analizuoti padarytus pažeidimus ir aptarti asmeninės atsakomybės klausimus. 

Prasižengę vairuotojai turės tobulinti ir praktinius įgūdžius. Kelių eismo taisyklių pažeidėjams reikės atlikti asmeninį ne trumpesnį kaip 0,5 valandos vairavimo gebėjimų testą ir ne trumpiau kaip 0,5 valandos lavinti transporto priemonės stabdymo įgūdžius. Šių testų rezultatus vairuotojai turės aptarti mokymo grupėje. 

„Prasižengiantys vairuotojai turės atnaujinti savo žinias, praktinius įgūdžius. Tikriausiai daugeliui jų stabdymo pratimai ar psichologo patarimai bus nauja praktika. Pagrindinis tikslas, kurio siekiame, šia tvarka yra avaringumo mažinimas ir saugumas keliuose“, - sako susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas. 

Mokyti prasižengusius vairuotojus galės įmonės, kurios atitiks griežtus reikalavimus mokymo įrangai - turės specialią  vairavimo trasą, prietaisus, fiksuojančius vairuotojų reakcijos laiką ir reikalingus stabdymo pratimams atlikti. Įmonės, siekiančios organizuoti papildomą vairavimo mokymą, taip pat privalės turėti aukštos kvalifikacijos saugaus eismo specialistus ir psichologus.  

Leidimus rengti papildomą mokymą įmonėms išduos Valstybinė kelių transporto inspekcija.  

Šiuo metu Lietuvoje transporto vairuotojus rengia daugiau nei 300 vairavimo mokyklų.