Projektas 

,,Saugokime vieni kitus kelyje“


„Elementaraus žmogiškumo, atsakomybės už save, šeimą ir kitus trūkumas...dažnai tampa kraupių eismo įvykių priežastimi“

     2008 metais avaringumas Lietuvoje ženkliai sumažėjo, tačiau mūsų šalis vis dar lieka tarp avaringiausių Europos Sąjungoje.

„Elementaraus žmogiškumo, atsakomybės už save, šeimą ir kitus trūkumas, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas, neatsakingas kai kurių visuomenės narių požiūris į eismo saugumą dažnai tampa kraupių eismo įvykių priežastimi“ – tai eilutės iš projekto ,,Saugokime vieni kitus kelyje“.

Birželio 30 d. susitarimą dėl šio projekto įgyvendinimo pasirašė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas.

Bažnyčios hierarchai, saugaus eismo specialistai ir policijos pareigūnai susitarė suvienyti pajėgas siekiant mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.

Projekto priemonių planas bus įgyvendinamas  Kauno arkivyskupijos, Vilkaviškio ir Kaišiadorių vyskupijų 9-iuose dekanatuose.

Projekto metu projekte dalyvaujančių dekanatų parapijų klebonai, administratoriai ir rektoratų rektoriai kartu su policijos pareigūnais primins apie pavojus, kylančius dėl neatsakingo elgesio keliuose, ir paskatins eismo dalyvius elgtis sąmoningai. Žmonės bus raginami neviršyti leistino greičio, nevairuoti apsvaigus bei neleisti vairuoti neblaiviems, naudoti saugos diržus bei vaikų saugos priemones automobiliuose, kultūringai elgtis keliuose, būti atidesniems, tamsiu paros metu segėti atšvaitus, dėvėti šviesą atspindinčias liemenes ar kitas priemones.

Lietuvos automobilių kelių direkcija, suderinusi su dekanatais, religinių švenčių metu demonstruos saugos diržų efektyvumo įrenginius. Kauno apskrities bažnyčiose specialiuose stenduose bus eksponuojami vaikų priešiniai saugaus eismo tema, skelbiama informacija apie saugų eismą.

Per vasaros atostogas, artėjant rudeniui, Kelių direkcijos atstovai, Kauno apskrities parapijų klebonai, administratoriai, rektoratų rektoriai, policijos pareigūnai susitikimuose su vaikais ir jaunimu kalbės apie saugų eismą.

Dar viena problema – vis dar neišugdytas visuomenės įprotis tamsiu paros metu segėti atšvaitus, todėl nuo spalio mėnesio parapijų klebonai, administratoriai ir rektoratų rektoriai, kitų projekte dalyvaujančių šalių atstovai parapijiečiams platins atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis. Apie saugų eismą dvasininkai kalbės kalėdodami ir lankydami tikinčiuosius, skatins juos per šventes kelyje elgtis atsakingai.

Projektas „Saugokime vieni kitus kelyje“ tęsis iki šių metų pabaigos.

 

Eismo saugumo skyrius tel. 8 5  232 9611, 8 5  232 9687